Praktické tipy a recepty pre dokonalú letnú párty

Publikované 30.06.2024 22:36

 

Summer Theme Party Ideas 2021: Cottagecore Picnic, No-Chella & More

 

Leto je ideálnym obdobím na usporiadanie vonkajších párty. Príprava takejto udalosti môže byť zábavná a bez stresu, ak máte správne tipy a recepty. Tu je niekoľko rád, ako na to.

 

1.) Výber miesta a dekorácie: 

Vyberte si vhodné miesto v záhrade alebo na terase. Použite farebné obrusy, svetielka a kvety na vytvorenie príjemnej atmosféry. Myslite aj na pohodlné sedenie pre hostí. Počas horúcich letných dňí skúste vyhľadať miesta nad ktoré siaha tieň, nechcete predsa aby návšteva dostala úpal :)

 

Záhradné posedenie: 40+ inšpirácií, rád a nápadov od profesionálov |  Bonami.sk

 

2.) Občerstvenie: 

Pripravte ľahké a chutné jedlá, ktoré si hostia môžu vychutnať aj v teple. Ideálne sú šaláty, grilované mäso a zelenina, ovocné misy a osviežujúce nápoje. Skúste napríklad osviežujúci melónový šalát s feta syrom a mätou.

 

Šaláty na grilovačku – 5 receptov, ktoré osviežia a zasýtia

 

3.) Nápoje a koktaily: 

Osviežte hostí domácimi limonádami a kokteilmi. Ponúknite rôzne príchute a pridajte čerstvé bylinky či ovocie. Nezabudnite na dostatok ľadu. Dokonalým letným drinkom je napríklad Bazová limonáda. Ak máte vyrobený domáci bazový sirup a na záhrade vypestovanú mätu, nemôže by’t nić lepšie

Osviežujúca bazová limonáda

 

4.) Hudba a zábava: 

Zabezpečte príjemnú hudbu, ktorá bude dotvárať atmosféru. Pripravte si aj niekoľko spoločenských hier alebo aktivít, ako je napríklad frisbee, badminton, voleybal alebo vonkajší stolný tenis.

 

Bedminton sa telocvikárom hodí aj v čase korona opatrení - Telocvikari.sk

 

5.) Osvetlenie a bezpečnosť:

Pri plánovaní večernej párty nezabudnite na osvetlenie. Svetelné reťaze a sviečky vytvoria príjemné prostredie. Myslite aj na bezpečnosť, hlavne ak máte malé deti. Netreba zabudnúť že osvetlenie so sebou v teplé letné dni pritahuje aj hmyz, určite nezabudnite na repelenty alebo sviečky na odpudzenie hmyzu.

6 trendy tipov na osvetlenie záhrady

 

Majte po ruke všetky potrebné pomôcky, ako sú servítky, taniere, príbory a vrecká na odpadky. Pred párty si skontrolujte, či máte dostatok všetkého, čo budete potrebovať. S týmito tipmi a receptami bude vaša letná párty nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých zúčastnených. Užite si leto v spoločnosti priateľov a rodiny!