Podklad pod záhradný altánok

Podklad pod záhradný altánok
Publikované 16.03.2014 10:00

Keďže každý altánok musí byť kvôli bezpečnosti a stabilite riadne ukotvený k príslušnému podkladu, nastáva dôležitá otázka „Aký podklad pod altánok?“.

Jednou z možností môže byť drevená podlaha – podklad hotový za niekoľko minút. Ponúkame vám drevenú podlahu z masívu ktorá je z hľadiska zaobstarania najjednoduchším riešením pre tých ktorí nemajú prostriedky a čas na vytvorenie betónového podkladu, prípadne zámkovej dlažby. Súčasťou drevenej podlahy sú aj betónové zatrávňovacie tvárnice ktoré zabezpečujú stabilitu altánku. Vašou jedinou úlohou je pripraviť upravený a dobre zarovnaný terén pre bezproblémové umiestnenie záhradného altánku. Za práce spojené s úpravou a zarovnaním terénu je každý zákazník zodpovedný sám. Drevenú podlahu pre vás kvalitne impregnujeme čo zaručuje dlhú životnosť produktu.

Samotná montáž drevenej podlahy je veľmi jednoduchá a rýchla (cca. 30 minút)! Samozrejmosťou je aj prijateľná cena a kvalitné masívne smrekové drevo, ktoré pri správnej údržbe odolá podmienkam v exteriéri.

Ďalšia možnosť je tu pre šikovných majstrov. Ak aj vy patríte medzi nich, podklad alebo základ pod nový altánok zvládnete sami. Najčastejším tvarom podkladu býva kruhový tvar, ale aj tvar štvorca či šesťuholníka. Najrozšírenejšími materiálmi pre podklad nového altánku sú zámková dlažba, betónový podklad, betónové kocky – podmienkou je uloženie do roviny, rovnako sa odporúča zeminu pod ne dôkladne zhutniť „žabovaním“, zatrávňovacie tvárnice – podmienkou je uloženie do roviny, rovnako sa odporúča zeminu pod ne dôkladne zhutniť „žabovaním“. Zásadou by však mal byť čo najrovnejší podklad, na ktorom bude stáť hrdá ozdoba vašej záhradky – drevený altánok!

Iba s vhodným podkladom je možné vyvarovať  sa neskorším problémom, ktoré môžu vznikať z dôvodu nedostatočnej alebo nevhodnej prípravy podkladu pod altánok.