Ako pripraviť drevené klenoty na zimu.

Publikované 25.01.2024 13:00

 

Kedže sú zimy pre naše vonkajšie drevené klenoty často krát skázou tak Vám prinášame niekoľko typov na udržanie najvyššej kvality vonkajších drevených výrobkov po čo najdlhší čas:

1. Ochrana Dreva: Náter a Lak

Pred zimou je dôležité venovať pozornosť ochrane dreva. Použite kvalitný náter a lak, ktoré vytvoria ochranný štít. Tieto ochranné vrstvy budú pôsobiť ako bariéra proti chladu a vlhkosti, chrániac drevo pred nepriaznivými vplyvmi zimného počasia.

2. Kontrola a Opravy

Skontrolujte drevo na prípadné praskliny alebo škody. Ak nájdete akékoľvek nedostatky, vykonajte potrebné opravy čo najskôr. Rýchle reakcie na malé problémy môžu zabrániť väčším poškodeniam v budúcnosti.

3. Ošetrenie Dreva

Nepodceňujte ošetrenie dreva vhodným olejom alebo voskom. Tieto produkty nie sú len kozmetickým prírastkom, ale majú aj praktický účinok. Pomáhajú udržiavať drevo hydratované a chránia ho pred vonkajšími vplyvmi, ako sú teplotné zmeny a vlhkosť.

4. Čistenie Snehu

V oblastiach so silným snežením nezabudnite na strešné konštrukcie, najmä na altánky. Pravidelné odstránenie nahromadeného snehu zabraňuje prílišnému zaťaženiu dreva a predchádza jeho deformáciám.