Ako postaviť altánok svojpomocne?

Ako postaviť altánok svojpomocne?
Publikované 16.03.2014 09:57

S nástupom jari určite začínate premýšľať ako tráviť viac času von, na čerstvom vzduchu. Či už to bude v okolí vašej záhradky, horskej chaty, chalupy alebo vášho rodinného domčeka, potrebujete nájsť špeciálne miesto pre odpočinok a relax. Čo tak si postaviť záhradný altánok, ktorý dokáže krásne spestriť priestory vašej záhradky či rodinného domčeka?

Samotný pobyt a posedenie na čerstvom vzduchu spolu so šálkou dobrej kávy alebo čaju v atmosfére čerstvého voňavého smrekového ulahodí všetkým vašim zmyslom. Pri predstave o novom záhradnom altánku vás iste môže napadnúť množstvo otázok:

„Ako postaviť takýto záhradný altánok? Zvládnem to svojpomocne? Aký veľký potrebujem? Koľko ľudí sa tam zmestí? Bude stačiť pre moju rodinu? Aké drevo a rezivo treba použiť pri stavbe aby odolalo exteriéru? Koľko dreva potrebujem na postavenie altánku? Ako dopravím materiál na výstavbu altánku domov? Akú krytinu použiť na strechu altánku, aby vydržala čo najdlhšie? Ako urobiť záhradné posedenie do altánku? Akým vhodným náterom altánok treba natrieť? Akú podlahu použiť pod altánok? Aký je najvhodnejší podklad pod záhradný altánok? a to najdôležitejšie: Koľko takýto altánok stojí?“ Pri hľadaní odpovedí na takéto množstvo otázok vás môže napadnúť: „Oplatí sa vôbec altánok postaviť svojpomocne?“. Možno zistíte, že to nebude až také jednoduché ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. A tak sa vaša predstava o novom záhradnom domčeku (altánku) môže rýchlo rozplynúť…

My vám však ponúkame možnosť, ako váš sen premeniť na realitu. A to vďaka najpredávanejšiemu a najlacnejšiemu záhradnému altánku. Tým, že altánok je vyrábaný sériovo, sme jeho cenu dokázali znížiť tak, že je teraz dostupnejší a výhodnejší pre väčšinu ľudí. Aj pre tých, ktorí by si ho chceli postaviť svojpomocne. Náš altánok je jedným z najpredávanejších záhradných prístreškov a navyše, s dopravou zdarma po celom Slovensku.

Cieľom nášho príspevku nebolo priniesť podrobný návod „Ako postaviť altánok?“. Skôr sme sa snažili poukázať na dôležité otázky, na čo treba myslieť, ak by ste získali odvahu postaviť nový záhradný altánok svojpomocne.