5 tipov, ako využiť záhradný altánok

5 tipov, ako využiť záhradný altánok
Publikované 28.03.2015 11:44

Už vám stojí na záhrade alebo o ňom ešte len uvažujete? Záhradný altánok je stavba, ktorá vdýchne každej záhrade nového ducha a šmrnc. Zároveň je natoľko variabilný, že ho dokážeme absolútne prispôsobiť vášmu vkusu. Funkčný? Dizajnový? Útulný? Popremýšľajte, k čomu všetkému chcete altánok využiť. A napadá vám vôbec všetko? Inšpirujte sa našimi piatimi tipmi pre využitie altánku.

  1. Letné párty

Záhradný altánok po tejto aktivite priam volá. Príjemné posedenie s priateľmi v kruhu sa zaručene premení v skvelý večer. A tie letné sú krásne a teplé. Ak by predsa len trocha zapršalo, v krytom altánku nezmoknete. Malý gril, stôl s dobrotami a fľaša vína sa vám do altánku určite zmestia. Ak by nie, môžete si vybrať i podstatne väčšie altánky.

letná párty

  1. Domáce majstrovanie

Ak ste skôr kutilský typ, spravte si z altánku vašu dielničku. Nenarobíte si neporiadok v dome či chatke a takéto vysunuté „pracovisko“ bude príjemnou zmenou. Umiestnite si priamo do altánku skrinku či poličku na náradie a ušetríte miesto v dome. Jediné, na čo netreba zabudnúť, je prívod elektriny. Ak teda mienite v altánku majstrovať, zvážte všetky potrebné podmienky dopredu.

  1. Zimné posedenia s výhľadom

Vonku sneží, obraz ako z romantického filmu, vy sa na tú krásu pozeráte spoza okna, lebo za ním je zima… A čo tak altánok zakryť? Vytiahnite do boja auto fólie alebo externé zdroje tepla a doprajte si romantickú chvíľku. Možnosťou je tiež zadovážiť si altánok s krbom. Ten splní účel zahriatia i dokonalej atmosféry.

vonkajšie posedenie

  1. Sklad náradia

Ak na pozemku nemáte šopku ani garáž, zrejme ste sa už stretli s problémom, kam so záhradným náradím. Vzhľadom na zmeny počasia, ktoré by mohli poškodiť náradie, nie je dobrý nápad nechávať ho len tak pohodené vonku. Záhradný altánok tak môže poslúžiť aj ako úložný priestor pre náradie.

Water can and straw hat laying in field of corn with sun

  1. Externá kuchynka

V lete nemusíte variť iba v dome. Ak ste gazdinka čítajúca tento blog, zavolajte priateľov na kulinárske hody do záhradného altánku! Vám nebude pri varení teplo a zas máte o dôvod na dobre strávený deň s tými, ktorých máte najradšej. Opäť nezabudnite myslieť na prívody elektriny, ľahký prístup z domu do altánku a všeobecnú bezpečnosť.